Terenska nastava u Klanjcu

Autor: Administrator , 5. 3. 2014.

U sklopu nastave prirode i društva, 27.2. 2014. učenici 2.r. realizirali su terensku nastavu u Klanjcu. Posjetili su ljekarnu, Dom zdravlja Klanjec, postolarsku radionu  „Marijan“ te Predionicu  Klanjec d.o.o. Razgledom  zdravstvenih  ustanova uz stručno vodstvo, upoznali su zanimanja medicinske sestre, liječnika, stomatologa i drugih zdravstvenih djelatnika  te u razgovoru s njima ponovili ulogu pojedine zdravstvene  ustanove. Kroz razgled i razgovor protezao se zaključak da je zdravlje čovjeku najvažnije.

Uz zdravstvene ustanove posjetili su i postolarsku radionicu „Marijan“ i Predionicu Klanjec d.o.o. Time su proširili teme o zanimanjima  ljudi, obrtničkoj  radionici i tvornici o čemu su na nastavi pričali gosti roditelji. Naime, Dubravka Fekeža, Vesna Glogoški, Lilijana Javorić Ilić i Andrea Žlender, mame naših učenika gostovale su na satu prirode i društva u 12. mjesecu  i predstavile svoje zanimanje (prodavačice, frizerke, obrtnice- izrada vitraja i medicinske sestre.)

Boravak u Klanjcu obilježen je zainteresiranošću  i aktivnim sudjelovanjem učenika u izvanučioničnoj nastavi te nadasve toplom prijemu djelatnika u zdravstvenim ustanovama, postolarskoj radionici i predionici.