Očkanje s Očko Čitaćirkom

Autor: Administrator , 24. 4. 2014.

Dobar, nježan, razigran i raspričan, simpatičan dječak lutak, čarobne kose gostovao je u našoj školi.  Ime mu je Očko, a prezime Čitaćirko. Dobro. Priznao je da nije baš pravi dječak, ali to i nije tako važno. . .  Poželjela ga je mama Neda, a izradio tata Zlatko, kako bi hodao svijetom i širio ljubav prema  lijepoj riječi, čitanju i knjigama. Sve te lijepe riječi, pjesme i sastavke Očko brižno skuplja u svoju bilježnicu Kupusaru i sve je to rado podijelio s učenicima od 1. do 4. razreda. Slušali smo priče, pjevali, plesali i recitirali (ili, kraće- očkali)  23. travnja.

"Očko Čitaćirko" je edukativni lutkarsko-plesni projekt za poticanje čitanja, namijenjen nižim razredima osnovne škole. Autorica i izvođač projekta/predstave je gospođa Neda Marović Turković.

Djeca su oduševljeno prihvatila Očka kao svog novog prijatelja. Podsjetio nas je na ljepotu jednostavnih stvari, učio prijateljstvu, različitosti, toleranciji i naučio to da su prijatelji svi oni koji se .

Nastavljamo očkati. Silna  pitanja koja nismo stigli postaviti Očku napisat ćemo, nacrtati Očka na njegovom neobičnom putovanju svijetom i širenja ljubavi prema čitanju i poslati mu  poštom. Jedva čekamo odgovor i idući susret!