11. županijska smotra učeničkih zadruga KZŽ

Autor: Administrator , 2. 5. 2014.

U petak, 25. travnja 2014.godine u Budinščini u Domu kulture pod organizatorskom palicom Centra za odgoj i obrazovanje Zajezda, održana je 11. županijskasmotra učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola, te ostalih odgojno-obrazovnih institucijaKrapinsko-zagorske županije.

Županijsko Povjerenstvo detaljno je analiziralo izložene uratke učeničkih zadruga, a svi drugi posjetitelji sa zanimanjem su razgledavali štandove i raspitivali se za procese i rezultate rada mladih zadrugara.

A, imalo se ovdje, zaista, što i vidjeti! Na tezgama se našlo raznolikih izložbenih proizvoda i uradaka, od poljoprivrednih, preko onih uporabne i ukrasne važnosti, rukotvorstva i starih zanata, pa sve do slastica pripremljenihna jedinstvene i vrlo kreativne načine.

A otkuda moje/naše zanimanje za učeničke zadruge? Pa… i mi, Tuhljani, učenici i učitelji  Osnovne škole Lijepa naša na čelu s ravnateljicom Snježanom Romić, u početnom smo stupnju osnivanja naše učeničke zadruge nazvane Kotaček. Želja nam je da i mi, jednoga dana, budemo punopravni učesnici smotre učeničkih zadruga na županijskoj, a možda i na državnoj razini. Tko zna?!

Augustin Knežić