Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš

Autor: Administrator , 2. 5. 2014.

Jednodnevna akcija čišćenja okoliša pod nazivom Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš realizirana je 30. travnja 2014. godine u suradnji OŠ Lijepa naša i Općine Tuhelj. Akcija čišćenja dio je globalne akcije World Cleanup koja okuplja aktivne građane i organizacije u stotinjak zemalja među kojima je i Hrvatska. Jedan od glavnih ciljeva akcije je osvješćivanje pravilnog odnosa prema okolišu te odgoj i obrazovanje za isti. Očuvanje okoliša, prirode i planeta Zemlje je zajedničko dobra sviju i ovom uključivanjem u akciju želimo pomoći da Lijepa naša bude čista i još ljepša.

U akciji čišćenja sudjelovali su svi učenici škole. Zamjenik načelnika Općine Tuhelj Mladen Hercigonja donio je i podijelio učenicima i nastavnicima vreće za smeće i zaštitne rukavice. Učenici su u vedrom raspoloženju popraćeni lijepim sunčanim danom sa svojim nastavnicima očistili okoliš škole i mjesto od nepoželjnog smeća te uređivali cvjetne površine okoliša škole. Na kraju akcije okrijepili su se cedevitom koju je osigurala Općina Tuhelj.