Olimpijski dan

Autor: Administrator , 10. 9. 2014.

Budući da je Hrvatski olimpijski odbor osnovan 10. rujna 1991., na taj se datum obilježava Hrvatski olimpijski dan. Tradicionalno smo ga svake godine dosad proveli u šetnji do određene znamenitosti u okolici naše škole, ali vrijeme nam to ove godine nije dopustilo. Proveli smo ga u školskoj sportskoj dvorani, obučeni u bijele majice, kroz razne sportske aktivnosti. Sportskog duha nije nam nedostajalo.

Učenici od prvog do četvrog razreda odmjerili su snage u štafetnim igrama koje je osmislio naš knjižničar Davor, a nakon toga odigrali utakmice graničara i nogometa.

Učenici od petog do osmog razreda opredijelili su se za utakmice odbojke i nogometa, pri čemu je publika mogla pogledati dvije izrazito kvalitetne i napete nogometne utakmice.

Po izlasku iz dvorane mogli smo zadovoljno zaključiti kako je sport i kretanje mnogima omiljena aktivnost koju vrijedi promicati i razvijati.