"Živim život bez nasilja“

Autor: Administrator , 14. 10. 2014.

"Živim život bez nasilja“  projekt je  koji je pokrenulo Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH.

S realizacijom projekta započelo se 8. studenog 2013. g. , a u našoj županiji završio je 2. listopada 2014. g. u OŠ Brestovec Orehovički.

Cilj projekta  je senzibiliziranje javnosti na problem nasilja, a namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola, učiteljima, roditeljima, te cjelokupnoj zajednici.

Jedna od aktivnosti u sklopu projekta bila je da učenici na fotografijama  prikažu načine provođenja vremena u školi, izvanškolskim aktivnostima ili u slobodno vrijeme , u druženju s prijateljima, obiteljima ili članovima udruga čiji su članovi. Fotografije trebaju prikazati svakidašnji život u kojem se koristi suradnja, podržavajuća i tolerantna ponašanja koja unapređuju odnose i kvalitetu života.

Učenici naše škole uključili su se u projekt  te su za izložbu u OŠ Brestovcu Orehovičkom odabrane dvije fotografije učenika 8. razreda Antonia Pavlinića i Kristine Tušak.

Na završnoj svečanosti u Brestovcu sudjelovao je Antonio koji nam je prenio dojmove s radionice o fotografiji i druženju s ostalim nagrađenim učenicima.

Pedagoginja

Natalija Knezić-Medvedec