Konferencija Demokracija u školi

Autor: Administrator , 20. 10. 2014.

U Poljskoj je od 5. do 7. listopada ove godine trajala konferencija Demokracija u školi povodom pete obljetnice ljetnih akademija koje organizira Ministarstvo za obrazovanje Republike Poljske, Vijeće Europe i organizacija European Wergeland Centre. Ljetne akademije održavaju seu u Poljskoj i Crnoj Gori, a cilj im je promicanje obrazovanja za demokratski razvoj i ljudska prava u školama i lokalnim zajednicama.

Sudionici konferencije bili su bivši polaznici akademija i predstavnici iz redova organizatora, vlada i nevladinih organizacija kako bi predstavili primjere dobrih praksi, ustanovili što je dosad učinjeno i dali svoje prijedloge za budućnost projekta.

Učiteljica Ljiljana Žegrec, kao bivša polaznica Ljetne akademije 2012. godine, imala je priliku sudjelovati na konferenciji, saznati na koji način se obrazovanje za ljudska prava promiče u ostalim zemljama i prenijeti iskustva iz naše zemlje.