Zlatni mrav – izbor učenika najčitača

Autor: Administrator , 24. 10. 2014.

U povodu obilježavanja 25. listopada, Međunarodnog dana školskih knjižnica, naša knjižnica pokreće projekt „Zlatni mrav“.  Cilj aktivnosti je poticati učenike na čitanje, vraćanje knjiga u roku te uredno pisanje lektire u sklopu nastave Hrvatskog jezika.

Cijeli projekt ima i natjecateljski karakter, s obzirom da će najčitači biti nagrađeni.

Elementi koji će se bodovati su slijedeći:

1. Broj posuđenih knjiga u našoj školskoj knjižnici, svaka posuđena knjiga – 1 bod
  2. Vraćanje knjiga u propisanom roku – svaki dan kašnjenja – 1 bod manje
  3. Ocjena iz lektire

Aktivnost će se odvijati u dvije kategorije:  učenici od 1. do 4., odnosno od 5. do 8. razreda.

Pobjednici „Zlatnog mrava“ bit će učenici koji skupe najveći broj bodova.

Provođenje projekta  „Zlatni mrav“ počinje 3. studenog 2014., traje do 31. svibnja 2015.

Najčitači će biti javno pohvaljeni i nagrađeni na priredbi za Dan škole, 12.lipnja 2015.

Knjižničar
Davor Žažar, dipl. bibl.