Paraolimpijada

Autor: Administrator , 27. 10. 2014.

Učenici naše škole utorak, 21. listopada poslijepodne i srijedu 22. listopada  volontirali su na Paraolimpijadi u Tuheljskim toplicama. Volontiranje je, kao dobrovoljna aktivnost, prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima. Volontiranje je i dio građanskog odgoja i obrazovanja koji je dio Kurikuluma te Plana i programa škole.

S paraolimpijcima su se družili i volontirali učenici 8. razreda: Antonela Horvatin, Valentina Hercigonja, Patrik Pukljak, Pleško Dragica, Marija Štingl, Jasmina Supina, Dora Matečić, Kristina Tušak, Antonio Pavlinić i Kristijan Mlinarić. U pratnji učenika bili su učitelji Marija Dijaković i Davor Žažar. Na otvorenju su u znak dobrodošlice paraolimpijce pozdravili Lea Tušak pjesmom i Alen Javorić Ilić recitacijom. Pomoć u organizaciji paraolimpijade je tradicionalna.

Bilo nam je jako lijepo družiti se s paraolimpijcima. Vidimo se i sljedeće godine!

Valentina Hercigonja i Dora Matečić