Prvašići prvi put u knjižnici

Autor: Administrator , 11. 11. 2014.

U petak 7. studenog 2014. učenici 1. razreda posjetili su našu školsku knjižnicu. Učenici su pogledali film „Mr. Bean u knjižnici“ i pritom se uz smiješne dogodovštine nespretnog gospodina Beana dobro zabavili.

Prvašići su naučili kako se treba pristojno ponašati u knjižnici, kako čuvati i kako posuđivati knjige. Učenici su saznali da iako prostorno mala, knjižnica nudi mnogo dobrih načina za provođenje slobodnog vremena. Dok čekaju autobus učenici mogu prelistavati enciklopedije i časopise, crtati, pisati domaću zadaću i naravno, igrati kompjutorske igre. Našim najmlađim učenicima uručene su članske iskaznice s motivom mrava,  maskote naše škole.

Na kraju posjeta knjižničar je pročitao bajku braće Grimm, Zlatna guska. Zlatnu gusku su učenici kasnije i nacrtali, a izložba najljepših radova postavljena je na panou u  knjižnici.

Vjerujemo da je prvi posjet knjižnici učenicima ostao u lijepom sjećanju, te da im je odškrinuo vrata čudesnog svijeta knjiga. Sigurni smo da će naši prvašići često dolaziti u knjižnicu i naravno, rado čitati.

Davor Žažar, knjižničar