Dan tolerancije

Autor: Administrator , 26. 11. 2014.

Na prijedlog Opće skupštine Ujedinjenih naroda 16. studenog obilježava se MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE. To je dan kada se diljem svijeta podsjeća na poštivanje i uvažavanje drugačijih od nas u skladu s Deklaracijom o principima tolerancije.

Tijekom cijelog tjedna u školi su se s učenicima provodile radionice i izrađivali su se plakati s porukama o toleranciji, kao poštivanju, prihvaćanju i uvažavanju bogatstva različitosti. Cilj radionica bio je potaknuti učenike na razmišljanje o prihvaćanju ljudi koji se po nekim osobinama razlikuju od većine, potaknuti razvoj empatije, te razmišljanja o tome kako pomoći osobama s posebnim potrebama.

Ove godine je Dan tolerancije realiziran u sklopu projekta „Baltazar“ koji je sufinanciran od strane Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013., kojim se osiguravaju pomoćnici u nastavi učenicima osnovnih i srednjih škola na području Krapinsko-zagorske županije.