Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Administrator , 16. 12. 2014.

U razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježili smo s Međunarodni Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Cilj obilježavanja je senzibilizacija javnosti za borbu protiv ovisnosti. Obilježavanjem se nastoji upozoriti učenike i društveno okruženje na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti  te potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i poduzimanje zajedničkih akcija za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu.

Kroz radionice, izradu plakata, gledanje spotova na temu prevencije i rješavanje kviza  o problemima ovisnosti, učenici su proširili svoja znanja o zdravstvenim i socijalnim posljedicama  koje uzrokuje  ovisnost te osvijestili vrijednosti zdravog i kvalitetnog života.

Provedbom preventivnih programa tijekom cijele školske godine, u školi se kod učenika prvenstveno naglašava važnost zdravog životnog stila.

Kroz program Zdrav za 5, u suradnji s MUP-om i Zavodom za javno zdravstvo, želi se upozoriti na štetnost i posljedice korištenja sredstava koja izazivaju ovisnost.

Program Trening životnih vještina usmjeren je na razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina. Time  se postiže razvoj učeničkog samopouzdanja , ali i smanjuje motivacija učenika za korištenjem sredstava ovisnosti. Kroz radionice vježba se  primjena navedenih vještina u situacijama vršnjačkog pritiska. Program se realizira u suradnji s Zavodom za javno zdravstvo.

Natalija Knezić - Medvedec, prof.