Natjecanje Crvenog križa

Autor: Administrator , 20. 3. 2015.

U subotu, 14. ožujka 2015. godine u Osnovnoj školi Pavla Štoosa u Kraljevcu na Sutli održano je Gradsko natjecanje Mladeži Hrvatskog Crvenog križa.

Sudjelovale su ekipe podmlatka osnovnih škola Kumrovec, Klanjec, Kraljevec na Sutli i Tuhelj.  Natjecatelji su na četiri radilišta rješavali pismeni ispit iz znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, te  prvoj pomoći.

Na dva radilišta ekipe su praktično pokazale svoje znanje i vještine iz pružanja prve pomoći.

Ekipa naše škole osvojila je 1. mjesto, te se tako plasirala na Međužupanijsko natjecanje koje će se održati 18. travnja 2015. u Varaždinskoj županiji.

Našoj ekipi na čelu s mentorom Davorom Žažarom čestitamo na izvrsnom rezultatu!

Školi domaćinu, svim suradnicima i volonterima zahvaljujemo na trudu uloženom na pripremu natjecanja.