Obilježavanje Svjetskog dana nepušenja pješačenjem

Autor: Administrator , 1. 6. 2015.

Povodom obilježavanja 31. svibnja, Svjetskog dana nepušenja, ali i najave 26. lipnja, Međunarodnog dana borbe protiv zlouporabe opojnih droga i nezakonitog prometa drogama, organizirano je pješačenje učenika osnovnih i srednjih škola do Planinarske kuće Picelj, iznad Zaboka.

Stručno vođenje tijekom pješačenja osigurali su  članovi  Planinarskog društva Zagorske steze, Zabok, Hrvatske gorske službe spašavanja i djelatnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije.

Sudionici su se prije polaska okupili na Trgu  Ksavera Šandora Gjalskog, gdje su  na izloženim štandovima organizatora i sudionika mogli dobiti sve informacije o problematici ovisnosti, prevenciji i tretiranju ovisnosti, ali i podići svoje majice i vodu.

Nakon gotovo sat i pol pješačenja po zabočkim bregima, oduševili smo se simpatičnošću planinarske kuće te prekrasnim pogledom koji seže i u  Sloveniju. Nakon okrijepe, za učenike su bila organizirana predavanja o orijentaciji u prirodi te razgled biljnih vrsta uz planinarsku kuću.

Ekipu naše škole činili su Karlo Sušec, 5.r., učenice 6.r. Lana Herceg, Ana Ilić i Leona Žnidarec te Edo Kruneš Kunšt, 7.r., u pratnji pedagoginje Natalije Knezić-Medvedec.

Organizatori i sudionici ovog događaja bili su: Krapinsko-zagorska županija, Grad Zabok, Županijsko Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga, ZZJZ KZŽ, CZSS Krapina s Obiteljskim centrom, Gradsko društvo Crvenog križa ,Krapina, Policijska uprava KZŽ, Dom zdravlja KZŽ, Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području KZŽ, Udruga Moji dani i Hrvatska gorska služba spašavanja.