PODSJETNIK ZA OSMAŠE - UPISI U SREDNJU ŠKOLU

Autor: Administrator , 7. 7. 2015.

1. Bitno je da učenik na ljestvici poretka ima škole prema svojim željama, gdje je na prvom mjestu škola koju učenik najviše želi upisati, a na zadnjem mjestu škola koju bi učenik najmanje htio upisati. Sukladno navedenome, bez obzira na trenutno stanje, bitno je da učenik ima poredane škole prema svojim željama. Ako ne ostvaruje pravo upisa za školu na 1.mjestu, sustav ga automatski upisuje u sljedeću školu s popisa za koju je ostvario dovoljan broj bodova (škola na 2. mjestu ili na 3., 4., ...).

2. Ukoliko učenik ne ostvari pravo upisa u ljetnom upisnom roku onda učenik može prijavljivati programe u jesenskom upisnom roku.

3. U srijedu, 8.7. se zaključavaju prijave. U četvrtak, 9.7.  je razrednica u školi od 9 do 12 sati te poslijepodne od 17 do 18 sati. Roditelj i dijete dolaze na potpisivanje prijavnica za upis u srednju školu.

4. Od 13. do 17.7. je rok za dostavu dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (liječničke potvrde, ugovor o naukovanju i ostali dokumenti) srednje škole te za dostavu upisnice u srednju školu u koju se učenik upisao.