Aktivni učitelji

Autor: Administrator , 6. 9. 2015.

Na kraju ljetnog odmora učitelji su se aktivno uključili u edukacije u školi. U suradnji sa Školskom knjigom u školi je gostovala profesorica Dinka Juričić koja je održala dva nadahnuta i motivirajuća predavanja. Učitelji su imali priliku upoznati suvremene pristupe obrazovanju poput obrnute učionice i suradničkog učenja. Zanimljiva tema bila je upoznavanjem kako povećati motivaciju učitelja i učenika za rad s ciljem postizavanja boljih rezultata učenja i stjecanja najkorisnijih vještina koje će im koristiti u životu.

Radionicu suradničkog učenja s primjenom jigsaw puzzle metodom učenja prenijela je kolegica Ljiljana Žegrec kao jednu od radionica na kojoj je sudjelovala ovog proljeća u Strasbourgu na treningu za trenere Pestalozzi programa.