PROMETNA UČILICA u našoj školi

Autor: Administrator , 28. 10. 2015.

Prometna Učilica je projekt Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa pri Ministarstvu unutarnjih poslova, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Hrvatske istraživače mreže CARNet i poduzeća Moj Telekom - nositelja projekta, zaduženog za provođenje projekta i organizaciju natjecanja. Namijenjena je učenicima,  učiteljima i djelatnicima MUP-a za podučavanje i provjeru znanja o prometnim propisima i pravilima, a cilj projekta jest preventivnim i pravodobnim obrazovanjem povećati razinu prometne kulture te spriječiti stradavanje djece u prometu.

U utorak 27. listopada edukatori Prometne učilice gostovale su u našoj školi te održale radionice učenicima od 1. do 8. razreda kroz tri tematske cjeline - kretanje pješaka u prometu, vožnja bicikla i djeca suputnici u automobilima. Učenici su upoznati s projektom te su pristupali Prometnoj Učilici putem Interneta u informatičkoj učionici i dobili upute kako se kod kuće pripremati za natjecanje.