Međunarodni dan materinskoga jezika

Autor: Administrator , 25. 2. 2016.

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježili smo na satovima Hrvatskog jezika.

Učenici osmoga razreda naše škole na poseban su način obilježili Mjesec hrvatskoga jezika. Nakon što su na nastavi naučili što su frazemi, kada ih i zašto koristimo u svakodnevnom govoru te koja je njihova uloga u izražavanju, odlučili su prikupiti što veći broj frazema i izreka kako bi na taj način pokazali bogatstvo, ljepotu i vrijednost našega jezika. Nakon njihova sakupljanja izradili su plakat koji krasi hodnik naše škole i podsjeća nas da je jezik vrijednost koju trebamo čuvati.