Dan zamijenjenih uloga

Autor: Administrator , 13. 10. 2015.

Kako je to biti ravnatelj na jedan dan? Čime se bavi pedagog? Kakav je to osjećaj biti učitelj povijesti? Na sva ova pitanja odgovor smo mogli saznati u srijedu, 7. listopada, kada smo u školi održali Dan zamijenjenih uloga.

U sklopu Dječjeg tjedna, odlučili smo ove godine provesti jedan dan na drugačiji način, odnosno organizirati dan kada će učenici i osoblje škole zamijeniti svoje uloge. Jedan od ciljeva ovog projekta bili su: upoznavanje učenika sa zanimanjima vezanim za školu, upoznavanje težine poslova koji se obavljaju u školi i učenje o odgovornosti i povjerenju Učenici su tako dobili priliku održati dio ili cijeli školski sat, biti ravnatelj i školska kuharica na jedan dan, a učitelji su se vratili u školske klupe! Sakupili smo pregršt dojmova, a novinarska grupa donosi nekoliko njih:

„Ja sam imala ulogu učiteljice. Predavala sam hrvatski jezik. Iznenadilo me to što su svi pričali i glupirali se. Razveselilo me to što su imali točne odgovore. Osjećala sam se odlično jer sam bila na visokom mjestu. Naučila sam da je teško biti učitelj ili učiteljica.“

Nika, 3.r.

„Imao sam predmet informatike. Iznenadilo me je to što sam mislio da je lako održati sat. U novoj ulozi sam se osjećao čudno.“

Igor, 7.r.

„Ja sam bio učitelj engleskog. Ja sam se jako dobro sjećao, ali su neki učenici bili nemogući.“

David, 3.r.

„Imala sam vjeronauk koji inače radi učiteljica Mirjana. Baš me ništa nije iznenadilo jer sam se za to dugo pripremala. Mene je razveselilo što su svi bili aktivni. Osjećala sam se lijepo. Naučila sam da nije lako biti učiteljica.“

Marija, 3.r

„Ja sam bio učitelj geografije. Ponekad mi je bilo dosta toga više nisam htio biti učitelj. Bilo mi je zabavno, ali me učenici nisu slušali. Osjećao sam se pomalo nervozno, ali i uzbuđeno. Naučio sam da trebam biti dobar na satu jer ako drugi nisu dobri, ne mogu voditi sat!!!“

Antun, 6.r.