Odličan uspjeh na državnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Administrator , 9. 5. 2017.

Proteklog petka u Čakovcu  je  održano 4. Državno natjecanje u znanju i kreativnosti  “Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola. Natjecanje se sastojalo od dva dijela: od kviza znanja (ekipno) i prezentacije plakata (pojedinačno).

U kvizu znanja ekipa naše škole u sastavu Veronika Barlović, 8.r., Karolina Kuhar, 8.r i Leona Žnidarec, 8. r.  pod mentorstvom knjižničara Davora Žažara osvojila je 11. mjesto. S obzirom da je u pitanju bila Državna smotra i da su u konkurenciji bile 22 ekipe najboljih čitača iz cijele Hrvatske,  ostvareni rezultat svakako možemo smatrati velikim uspjehom.

U kategoriji plakata, našu školu predstavljala je učenica 8. razreda Leona Žnidarec s plakatom „Isti, različiti i sve između“. U jakoj konkurenciji 20 plakata iz cijele države Leona je predstavljajući plakat ostavila izvrstan dojam te je ušla u uži izbor za najbolji plakat. Leonin plakat osvojio je 4. mjesto, što je ogroman uspjeh. Našoj ekipi, Leoni i mentoru knjižničaru Davoru Žažaru čestitamo na ostvarenim rezultatima.

(dž)