Natjecanja i smotre (školska godina 2014./2015.)

Katalog Natjecanja i smotri u školskoj godini 2014./2015. možete preuzeti ovdje.

Trči, skoči, baci u Kumrovcu

I ove je godine u Kumrovcu održan atletski miting učenika osnovnih škola. U nastavku pročitajte o postignutim rezultatima.

Državno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“

U petak 9. svibnja 2014. u Čakovcu  je  održano Državno natjecanje u znanju i kreativnosti  “Čitanjem do zvijezda“. Ekipa naše škole u sastavu Veronika Barlović, 5.r., Veronika Iveković, 5.r.,  i Karolina Kuhar, 5.r.,  pod mentorstvom knjižničara Davora Žažara osvojila je 17. mjesto. S obzirom da je u pitanju bila Državna smotra i da su u konkurenciji bili učenici 5. – 8. razreda,  ostvareni rezultat svakako možemo smatrati uspjehom, te poticajem za daljnji rad.

Cilj ovog natjecanja je potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem. Natjecanje se provodi od 2009. godine, a na  temelju dosadašnjeg izvrsnog odaziva na lokalnoj i međužupanijskoj razini, odlučeno je da se natjecanje ove godine po prvi puta podigne i na državnu razinu.

Nakon natjecateljskog dijela članice naše ekipe uživale su u razgledavanju Čakovca.  Posjetile su Muzej Međimurja i knjižnicu „Nikola Zrinski“. Najljepše zahvaljujemo našim domaćinima na odličnoj organizaciji i srdačnom gostoprimstvu, te se radujemo „Čitanju do zvijezda“ i slijedeće godine.

LiDraNo

Županijska razina smotre LiDraNo održala se i ove godine u prostorima Srednje škole Krapina, 5. veljače 2014. godine.

Županijsko povjerenstvo okupilo se u sastavu: Hrvoje Kovačević (predsjednik povjerenstva), Adam Končić i Anica Ladišić, uz nazočnost Romana Bogdana ispred Državnog izbornog povjerenstva.

Povjerenstvo je za državnu razinu smotre LiDraNo u kategoriji skupni dramsko-scenski izraz predložilo dramsko-scensku igru A kaj je to? koju su uprizorili učenici naše škole pod vodstvom mentorice Pavice Iveković.

Uspješnu družinu čine učenici 6. i 7. razreda: Mladen Jelačić, Josip Škreblin, Marko Haramina, Valentina Hercigonja, Antonela Horvatin i Rene Javorić Ilić.   Čestitke mentorici i učenicima!

LIK

Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su 31.siječnja u školskom natjecanju i izložbi likovnih uradaka LIK 2014. godine. Poticaj za ovogodišnje radovebila je igra polja i oblika.
IGRA
„Ako najdubljom spoznajnom moći ispitamo sadržaj našeg djelovanja, mogla bi nam se javiti misao da je zapravo svaki ljudski čin tek igra.“
„Homo Ludens“, Johan Huizinga

„Svaka je igra u krajnjoj liniji i prije svega slobodan čin. Igra na zapovijed više nije igra. Samo ako igra stvara zadovoljstvo, postat će i potrebom. Igra nije dužnost, niti (svakodnevna) obaveza. Igra je slobodna, jer nije ni „obični“ ni „pravi“ život, no ona taj život predstavlja, teatralizira, procesuira, postavlja pitanja i donosi odgovore. Igra prikazuje zbilju u slikama.“

Marko Šošić, akad. slikar

Županijsko natjecanje–izložba LIK 2014. održat će se 28. veljače 2014. (petak) u OŠ Josipa Broza u Kumrovcu.

Engleski jezik

Školsko natjecanje iz engleskog jezika održano je 22. siječnja 2014. godine. Ovdje možete pogledati rezultate natjecanja.

Vjeronaučna olimpijada

Školsko natjecanje iz Matematike

U našoj školi 27. siječnja održano je školsko natjecanje iz matematike. Sudjelovalo je ukupno 12 učenika:

5. razred: Veronika Barlović,  Ana Ilić, Veronika Iveković, Karolina Kuhar

6. razred: Kristijan Gajšak, David Koletić, Edo Kruneš Kunšt

7. razred: Rene Javorić Ilić, Jasmina Supina

8. razred: Filip Stjepan Hanžek, Monika Poljanec, Paula Škreblin

Najbolji rezultati (predloženi učenici za županijsko natjecanje) nalaze se u privitku. Čestitamo učenicima na njihovim rezultatima!

Projekt građanin

Ovogodišnji Projekt građanin u sklopu Programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo provode učenici 7. i 8. razreda sa svojom voditeljicom, učiteljicom Ljiljanom Žegrec. Projekt obuhvaća aktivnosti koje promiču razvoj solidarnosti i volonterstva kroz učenje engleskog jezika.

U ponedjeljak, 17. veljače, projekt je predstavljen ravnateljici škole. Tom su prilikom Antonela, Dora, Rene i Valentina opisali svoje ostvarene i planirane aktivnosti ravnateljici, gđi Snježani Romić.

Ravnateljica je pozorno saslušala opis i plan projekta i odobrila njegov daljnji razvoj. Osim toga, predložila je da se projekt prijavi na Županijsku smotru projekata. Učenici su u daljnjem druženju s ravnateljicom pričali o važnosti i načinima učenja stranih jezika.

Županijsko natjecanje iz Matematike

U utorak, 18. veljače u Pregradi je održano županijsko natjecanje iz Matematike.

Između 25 natjecatelja i natjecateljica  od 5. do 8. razreda naši su predstavnici postigli izvrsne rezultate.

Filip Stjepan Hanžek, 8. razred osvojio je 3. mjesto, a u konkurenciji 5. razreda Veronika Barlović bila je 3., a Karolina Kuhar 4.

Čestitamo svima na postignutim rezultatima  i učiteljici Ančici Slaviček koja ih je pripremala.