Engleska čajanka za kraj školske godine

Autor: Administrator , 21. 6. 2021.

Posljednji tjedan nastave i zaključivanje ocjena… vruće, ali ne toliko vruće da ne bi mogli popiti čaj u parku. Učenici predmetne nastave radoznalo su degustirali tradicionalni engleski topli napitak – crni čaj s mlijekom. Crni čaj zauzima posebno mjesto u engleskoj kulturi ispijanja čaja. Postoji nekoliko vrsta crnog čaja, a često se njegov okus obogaćuje dodavanjem mlijeka. Crni čaj s mlijekom na neke učenike nije ostavio poseban dojam, neki su bili oduševljeni spojem čaja i mlijeka, a neki su zaključili kako bi ga mogli uvrstiti u svoj redovni doručak. Ipak, ono oko čega smo se svi složili jest to da ovakve čajanke uvedemo u godišnji plan i program!

Ljiljana Žegrec