Međunarodni projekt "Mašta može svašta"

Prijavom na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja u školskoj godini 2022./2023. godine, OŠ Lijepa naša odobreno je 10.000 kn

za provođenje međunarodnog projekta Jačanja prekogranične suradnje učenika Mašta može svašta/Domišljiji ni meja.

Projket ima za cilj jačanje prekogranične suradnje učenika i učitelja OŠ Lijepa naša iz Republike Hrvatske i OŠ Gornja Radgona iz Gornje Radgone. Tijekom projekta učenici će upoznati jedno književno djelo iz susjedne države te potaknuti pročitanim stvaralački se izražavati koristeći različite medije: slikanje, fotografiranje, pisano stvaralaštvo, osmišljavaju kreativne scenske prikaze… Na međusobnim susretima djeca će govoriti svojim izvornim jezicima, ali se sporazumijevati i na  engleskom jeziku kao jezikom opće komunikacije u svijetu danas. Tijekom susreta u Gornjoj Radgoni organizirat će se foto radionice, a dolaskom u Tuhelj djeca i učitelji zajedno će posjetiti Staro selo Kumrovec te će tamo imati organizirane radionice gdje će upoznati stare tradicijske vještine. Izraditi virtualnu i fizičku zbirku sjećanja – Spomenar suradnje.

Učiteljica Ljiljana Žegrec voditeljica je projekta u OŠ Lijepa naša,

a Damijan Sovec je voditelj projekta u OŠ Gornja Radgona.

online susret 2. prosinca 2022. godine - dogovor o aktivmostima i dinamici projekta