MIHAELA, NADJA I MAGDALENA NOSITELJICE MEDALJA!

Autor: Snježana Romić, 10. 7. 2021.

Učenice naše škole Nadja Gorupić, Mihaela Medvedec i Magdalena Hohnjec, aktivne su i uspješne članice Udruge Mažoretkinje Dubrovčan. S 8. Državnog prvenstva mažoret timova vratile su se okićene medaljama. Mihaela je državna prvakinja u kategoriji solo štap juniori. Čestitke našim djevojkama i njihovom klubu.

Mažoretkinje Dubrovčan sudjelovale su na 8. Državnom prvenstvu mažoret timova koje se održavalo 26. i 27.06.2021. u Novigradu Istarskom. Na prvenstvu je sudjelovalo 18 timova iz cijele Hrvatske, preko 300 mažoretkinja te je predstavljeno gotovo 140 koreografija. Unatoč teškim vremenima  u kojima živimo uz pandemiju i novonastalu situaciju, marljive članice i njihove trenerice napravile su nove atraktivne koreografije koje su pomele konkurenciju i vratile nas u sam vrh saveza.

Mažoretkinje Dubrovčan osvojile su 7 medalja od čega 4 zlata u kategorijama: solo štap juniori, štap moderni seniori, trio pompon kadeti te mini štap kadeti;  2 srebra u kategorijama: mini formacija moderni štap juniori i velika formacija štap moderni juniori te 1 bronca u kategoriji: trio štap juniori.

Osim održanog prvenstva sve mažoretkinje sudjelovale su u svečanom defileu gradom te se predstavile na gradskom trgu sa svojim brojnim koreografijama te izazvale oduševljenje publike koja je vrvjela stranim turistima.