SUDOKU natjecanje

Autor: Snježana Romić, 30. 10. 2023.

PRVENSTVO OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U SUDOKU 2023.

U suradnji Hrvatske Mense, enigmatskog kluba "Božidar Vranicki" i Agencije za odgoj i obrazovanje, dana 27. listopada 2023. održano je školsko natjecanje u Sudoku. Dva učenika naše škole natjecala su se u kategoriji kadeta.

Čestitamo Andriji Žitniku (5. razred) i Marti Iveković (6. razred) koji su se plasirali na regionalno SUDOKU natjecanje koje će se održati 25. studenog u 9:00 sati u OŠ Sveti Križ Začretje.

Projekt Sudoku natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih i mogućnost izbora talentiranih natjecatelja juniorske reprezentacije svjetskog natjecanja za mlade do 18 godina koji će sudjelovati na svjetskom prvenstvu World Sudoku Championship.