Posjet Klesarske škole – Pučišća s otoka Brača

Autor: Administrator , 23. 4. 2024.

U četvrtak, 11. travnja 2024. godine, našu su Osnovnu školu posjetili predstavnici Klesarske škole – Pučišća kako bi učenicima sedmog i osmog razreda predstavili svoju školu, program, učenički dom i najvažnije, radove i zanat koji bi izučili odabirom njihove srednje škole.

Gostujuću školu dočekalo se kraćim kulturno-umjetničkim programom koji su izveli učenici trećeg i četvrtog razreda pod mentorstvom svojih učiteljica Pavice Iveković i Tanje Šurine.

Učenicima je prikazana prezentacija s pomoću koje su upoznati sa svim informacijama te im je podijeljena informativna brošura. Ravnateljica škole predstavila je samu Klesarsku školu učenicima, objasnila njen značaj i opisala iz kojeg sve područja Hrvatske, ali i susjednih zemalja, učenici dolaze kako bi se školovali na Braču. Potom je jedan od učitelja govorio o samom programu škole, nastavnim predmetima i znanju koje se stječe. Prikazani su učenički radovi, predstavljeni klesarski alati i način rada koji povezuje tradicionalno klesarstvo i modernu tehnologiju.

Ovim putem zahvaljujemo Klesarskoj školi na njihovu dolasku.