44. Dani kajkavske riječi Zlatar 2013

Autor: Administrator , 20. 9. 2013.

U petak, 20.rujna u 15,30 sati na  HTV 1 bit će emitirana emisija o Festivalu dječje kajkavske popevke u Zlataru.

U emisiji će sudjelovati naše bivše učenice Lucija Kuhar, Sara Petrinec i Marija Bosnar koje će govoriti  kako nastaje pjesma i koji je put od napisane pjesme do nastupa na festivalu.

Podsjećamo da zlatarski festival ima dugogodišnju tradiciju njegovanja dječje kajkavske popevke, a  na njemu zahvaljujući angažmanu gdina Armanda Slavičeka učenici naše škole nastupaju već 15 godina. Gdin Armando Slaviček s učenicama/ima pripremio je za nastup 27  pjesama čime je jedan od najvjernijih i najplodonosnijih sudionika. HTV je snimajući emisiju o zlatarskom festivalu iz tog  razloga uvrstio našu školu.

Zahvaljujemo svim učenicama/ima koji su nastupali tijekom 15 godina na zlatarskom festivalu te sudionicima likovnih i literarnih natječaja koji su dio manifestacije Dani kajkavske reči u Zlataru.

Posebnu zahvalu upućujemo gdinu Armandu Slavičeku koji je  zajedno s učenicima sudjelovao u stvaranju, njegovanju  i promicanju ljepote dječje zagorske popevke.

Repriza  emisije bit će u ponedjeljak, 23.rujna na HTV 3 u 14,30 sati.