Dječji tjedan u suradnji s DND-om Tuhelj

Autor: Administrator , 14. 10. 2013.

“Ljubav djeci prije svega“ moto je i ovogodišnjeg  Dječjeg tjedna koji se službeno počeo obilježavati u srijedu, 10. listopada 2013. Svi učenici i nastavnici škole okupili su se na igralištu škole, primili za ruke i osim “Ljubavi djeci prije svega“, viknuli “Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!“ te zapjevali pjesmu 'Kad si sretan'.

Učenike i nastavnike pozdravili su predsjednica DND-a Tuhelj, gđa Snježana Romić, njena zamjenica gđa Nevenka Tramišak, ravnateljica škole gđa Natalija Knezić-Medvedec i načenik općine, gdin Milivoj Škvorc.

Jedna od provedenih aktivnosti je unutar Dječjeg tjedna je  i projekt 'Čitaj mi' koji promiče čitanje naglas u obitelji, odnosno potiče odrasle da čitaju svojoj djeci. U suradnji sa školskom knjižnicom, učenici od prvog do četvrtog razreda izrađivali su slikovnice na temu odabrane priče koju su čitali u svojim razredima. Pri tome je svaki razred izradio vlastitu tematsku slikovnicu.

Provedeni su i izbori za predstavnike/ce u Dječje vijeće. Glasovanjem je izabrano po dvoje predstavnika i zamjenik po razredu.

Dječji tjedan trajao je od 4. - 11. listopada, a vjerujemo da je ispunio sva očekivanja.