Der deutsche Tag

Autor: Administrator , 23. 12. 2013.

U petak, 30. studenog obilježili smo Njemački dan u našoj školi. Prigodnim pjesmama, recitacijama i brojalicama obilježen je u razredima koji uče njemački jezik kao 2. strani jezik.  Svaki puni sat učenici su izveli uvježbanu pjesmu ili brojalicu. Na znak jednog učenika/-ce, cijeli razred je ustao i izveo pjesmu. Učitelji su bili veoma iznenađeni, ali i razveseljeni.

Tako je osmi razred u obliku dueta izvodio brojalicu 'Mädchen du bist fleißig', sedmi razred je i scenskim pokretima popratio pjesmu 'Mein Hut, der hat drei Ecken'. Učenici šestog razreda su recitirali brojalicu „1, 2, Polizei,“ peti razred pjesmicu„ Regen, Regen, Tröpfchen,“ i četvrti razred se pozdravljali pjesmicom „Guten Tag.“