Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda

Autor: Administrator , 4. 3. 2014.

U petak, 28. veljače u našoj je školi održano županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda za učenike osnovnih škola. Natjecanje se sastojalo od dva dijela: od kviza znanja (ekipno) i prezentacije plakata (pojedinačno). Tema ovogodišnjeg kviza i plakata bila je "Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić-Mažuranić". Za sudjelovanje u Kvizu znanja natjecatelji su pročitali sljedeće naslove: Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine, Irena Begić: Dolores i šumske sjene, Maja Brajko-Livaković: Stakleni dvorac.

Ovom županijskom natjecanju prethodila su školska, a sudjelovalo je šest ekipa po troje učenika. Natjecanje je pratilo povjerenstvo u sastavu Branke Vrbanec,  Jasne Milički i Ines Krušelj-Vidas.

U kvizu znanja ekipnu je pobjedu ostvarila OŠ Lijepa naša Tuhelj, dok je drugo mjesto zauzela ekipa OŠ Janka Leskovara iz Pregrade. U kategoriji izrade i prezentacije plakata prvo mjesto je osvojio učenik Matija Vukić iz OŠ Sveti Križ Začretje, a drugi je bio Vanja Pelko iz OŠ Zlatar Bistrica. Na regionalno natjecanje koje će se održati u Međimurskoj županiji plasirale su se prve dvije ekipe i dva plakata.

Cilj ovog natjecanja je poticati učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje te ujedno potaknuti timski rad. OŠ Lijepa naša Tuhelj na čelu s županijskim koordinatorom Davorom Žažarom i ravnateljicom Snježanom Romić pokazala se kao dobar domaćin, a organizaciju natjecanja potpomogla je i Krapinsko-zagorska županija.

Davor Žažar, županijski koordinator