Na državnoj Smotri LiDraNo u Primoštenu

Autor: Administrator , 27. 3. 2014.

Napeto iščekivanje popisa pozvanih na Državnu smotru LiDraNo 2014. urodilo je velikim veseljem jer je naša Kajkavska družina s dramsko-scenskom igrom A kaj je to? pozvana u Primošten na državnu Smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva, od 23. do 25.3.2014.

Uspješnu družinu čine učenici: Mladen Jelačić (6.r.), Josip Škreblin (6.r.), Marko Haramina (7.r.), Valentina Hercigonja (7.r.), Antonela Horvatin (7.r.) i Rene Javorić Ilić (7.r.), pod vodstvom mentorice Pavice Iveković. Uz našu družinu, kao predstavnik Krapinsko - zagorske županije bila je još učenica Maša Ciglenečki (5.r.) iz OŠ Oroslavje s mentoricom Vesnicom Kantoci. Maša se predstavila u pojedinačnim nastupima.

Učenici osnovnih škola izveli su u Primoštenu 21 dramsku predstavu i 41 pojedinačni scenski nastup, predstavili su 15 školskih listova i 9 radijskih emisija te 30 literarnih i 15 novinarskih radova. Na Smotri LiDraNo za osnovne škole sudjelovalo je gotovo 300 učenika i njihovih učitelja mentora.

Naša vesela družina izvela je zapažen nastup i izmamila oduševljenje u publici koja je uz dramsku igru učila što je vedrica, rifljača, lopar, svitjak, haudrica, ponavka i štokrlin. Prosudbena komisija u sastavu Krune Tarle, Snježane Samac  i Maria Kovača, u svom je osvrtu uputila pohvale za glumu, razigranost i slobodu na sceni, zaokruženost predstave, ali i za odgovorno i zauzeto bavljenje jezikom.

Gledajući nastupe i izvedbe svih sudionika mogla se uočiti visoka razina kvalitete svakog pojedinog izraza. Vinko Filipović, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje je na zatvaranju Smotre uz čestitke učenicima sudionicima rekao: „Vjerujem da su mnogi od vas budućnost hrvatske umjetnosti.”

Boravak u Primoštenu protekao je u vedrom ozračju, veselju i radosnim druženjima  učesnika iz svih županija naše domovine.