Predavanje o Domovinskom ratu

Autor: Administrator , 2. 6. 2014.

U ponedjeljak, 26. svibnja 2014. godine, za učenike 8. razreda organizirano je predavanje o Domovinskom ratu. Predavanje su održala dvojica bivših branitelja,  predsjednik UDVR KZŽ-a Stjepan Pavliša i njegov zamjenik Josip Horvatin. Projekt „Promicanje istine o Domovinskom ratu u školama“ provodi se u suradnji s UDVDR Podružnice Krapinsko-zagorske županije. Financijski ga podupire Ministarstvo branitelja RH i Županija Krapinsko-zagorska.

Učenici su s puno pažnje i velikim zanimanjem pratili predavanje vezano uz učešća i doprinose policijskih i vojnih postrojbi naše županije u Domovinskom ratu. Upoznati su s brojem učesnika u ratu, nazivima njihovih postrojbi, te smjerovima i lokacijama njihovih borbenih djelovanja. Sve verbalizirano je i popraćeno zanimljivim slikovnim materijalima.

Na kraju predavanja, koje je uz kratku pauzu trajalo sat i pol, učenici su imali mogućnost postavljati dodatna pitanja našim gostima. Postavljena pitanja bila su precizna i jasna, napose zrela i razborita, ako imamo na umu da je učionica bila ispunjena četrnaestogodišnjacima.

Na kraju su nas naši gosti darovali malim poklonima, a mi njih velikim, srčanim pljeskom.