Proputovali smo svijet u jednom danu

Autor: Administrator , 6. 6. 2014.

U subotu, 17. svibnja učenici osmog razreda naše škole u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice, otputovali su na završni jednodnevni izlet u Klagenfurt. Naše prvo odredište bio je Minimundus. Minimundus je park minijaturnih građevina u Klagenfurtu u Austriji. Nalazi se na jezeru Wörthersee i sadrži preko 150 minijaturnih modela arhitekture iz cijeloga svijeta. Modeli su izrađeni u mjerilu 1:25. Svijet u malom na velikom jezeru svojim nas je izgledom oduševio. Sve nas je ostavilo bez daha: i građevine i cvijeće i biljke koje su nas tu dočekale. Možemo reći da smo proputovali cijeli svijet. Minimundus to zaista i jest-cijeli svijet u malom. Učenici su se družili, razgledavali, divili se fotografirali te sa sobom ponijeli mnogo lijepih uspomena. Nakon Minimundusa slijedilo je razgledavanje grada Klagenfurta. Klagenfurt je glavni grad austrijske savezne pokrajine Koruške. Smjestio se na jugu Austrije u dolini između Alpa i planina Karavanki. To je ujedno i granica između Austrije i Slovenije. Grad u kotlini  sa svih strana okružen brdima. Doima se kraljevski. Glavni trg u starom dijelu grada nazvan je Stari trg. Oko njega stoje građevine u renesansnom stilu. Značajna je fontana Lindworm s prikazom zmaja. Zmaj je ujedno i simbol grada. Svemu lijepom brzo dođe kraj. Tako i ovom našem izletu. Na kraju vam želimo reći: ovaj je izlet pun pogodak. Vratili smo se bogatiji doživljajima, emocijama, novim znanjima i iznad svega lijepim sjećanjima.

Priloženi dokumenti:
Dojmovi_s_izleta.pdf (152.32 KB)