Tuhljani čitaju do zvijezda

Autor: Administrator , 12. 2. 2015.

U srijedu, 11. veljače u Brestovcu Orehovičkom održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda za učenike osnovnih škola. Natjecanje se sastojalo od dva dijela: od kviza znanja (ekipno) i prezentacije plakata (pojedinačno).

Za sudjelovanje u Kvizu znanja natjecatelji su pročitali sljedeće naslove: Moju slavnu prijateljicu, Ivane Guljašević, ; Pokajnika, Milene Mandić i Zagrebačku priču Blanke Dovjak-Matković. Tema ovogodišnjeg kviza i plakata bila je "Prijateljstvo“.

Boje naše škole branile su jake snage: Veronika Barlović 6.r., Veronika Iveković 6.r, Karolina Kuhar, 6.r, dok  je plakat  izradio Antonio Pavlinić. Učenike/ce je za natjecanje pripremao knjižničar Davor Žažar. Ekipa je u kvizu znanja u jakoj konkurenciji ostvarila odlično 3. mjesto, dok je plakat osvojio 2. mjesto, te time izborio nastup na Državnoj smotri koja će se održati krajem travnja u Čakovcu. Učenicima i mentoru čestitamo na zapaženim rezultatima!

OŠ Stjepana Radića pokazala  se kao dobar domaćin, te vjerujemo da su svi sudionici ovog zanimljivog natjecanja bez obzira na ostvareni rezultat, kućama ponijeli lijepe dojmove.

Davor Žažar, županijski koordinator