Posjetio nas je Božidar Prosenjak

Autor: Administrator , 27. 3. 2015.

U četvrtak, 26. ožujka našu školu posjetio je pisac Božidar Prosenjak. Svojim pričama razveselio je učenike. Ispričao je kako je jednom školskom zadaćom u petom razredu odlučio postati pisac. Kao članice Novinarske grupe imale smo priliku saznati još neke zanimljive anegdote iz piščeva života, a ovdje ih prenosimo i dijelimo s Vama. Na naša pitanja nam je gospodin Božidar odgovarao opširno i rado smo se nasmijale njegovim pričama koje je proživljavao. Prema svim prispodobama, zaključile smo da mu je život vrlo ispunjen. Prema rečenicama koje smo čule od književnika zaključile smo da šalje poruke dobrote, istine, poštenja i razumijevanja.

Gospodin Prosenjak piše za djecu koja u sebi imaju lik odraslog čovjeka i za odrasle koji u sebi imaju razigrano dijete. Poručio je kako je čovjeku koji u sebi nema to razigrano dijete teško. Najdraža mu je knjiga Biblija i to je knjiga kojoj se uvijek vraća. Na temu ruganja među djecom, obratio nam se jasnom porukom:,,Nemoj se rugati manama koje čovjek ne može ispraviti nego onima koje može.“ Bila nam je čast razgovarati s piscem koji je znatno obogatio hrvatsku književnost.

„Želim da čitatelj kad čita knjigu “naraste“. U svijetu pokušavam pronaći sretne trenutke i prenijeti ih na papir.“

Veronika Barlović, Ana Ilić, Veronika Iveković (6.r.)