„Deset naj“ na državnom natjecanju

Autor: Administrator , 28. 4. 2015.

U petak, 24. travnja, u Čakovcu je održano 2. državno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola. Natjecanje se sastojalo od dva dijela: od kviza znanja (ekipno) i prezentacije plakata (pojedinačno). U kategoriji plakata, našu školu predstavljao je učenik  8. razreda Antonio Pavlinić pod mentorstvom knjižničara Davora Žažara s plakatom „Deset naj“. U jakoj konkurenciji 18 plakata iz cijele države Antonio je ostavio vrlo dobar dojam.

Osim natjecateljskog dijela programa, za učenike je bio pripremljen  bogat i sadržajan program. Održan je književni susret sa Sanjom Pilić, na kojem su natjecatelji saznali mnoge detalje iz života naše poznate dječje spisateljice. Poslije ručka  uslijedilo je razgledavanje glavnog grada Međimurja.

Antoniu čestitamo na lijepom predstavljanju naše škole, a našim domaćinima zahvaljujemo na srdačnom gostoprimstvu, te se radujemo „Čitanju do zvijezda“ i slijedeće godine.

Davor Žažar, knjižničar