U Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“

Autor: Administrator , 5. 5. 2015.

„Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“je smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području i učitelja koji su se istakli radom u jezično-umjetničkom području.“ Tako se na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje opisuje ta zanimljiva smotra koja se ove godine održavala u Novigradu od 18. do 25. travnja u OŠ „Rivarela“.

U ovom lijepom istarskom gradiću smještenom na zapadnoj obali istarskog poluotoka, na pola puta od Poreča do Umaga, od 19. do 25.4.2015.  boravile su i naše učenice 8.razreda, Valentina Hercigonja i Antonela Horvatin s mentoricom Pavicom Iveković. Sudjelovale su u programu „Novigradskog proljeća“ koji obuhvaća  rad na zajedničku temu u dvadesetak višestruko heterogenih radionica jezično-umjetničkog područja u korelaciji s nastavnim sadržajima. Odabrana tema je ove godine nosila naslov Lađa. Valentina je aktivno sudjelovala u scenskoj radionici, Antonela u radionici pjevanja, a učiteljica Pavica kao hospitant u literarnoj radionici. Sve radionice su na kraju prezentirale  svoj rad kroz završno predstavljanje, a glazbene radionice su pripremile koncert koji se održao u crkvi Sv. Pelagija u Novigradu.

Uz rad u radionicama svi učesnici sudjelovali su i u raznim večernjim programima, od zajedničkog druženja, plesa, puštanja lampiona do predstavljanja svojih talenata.

„U Novigradskom proljeću radite ono što volite. Iskustvo je nezaboravno, a upoznate puno novih prijatelja. U radionici pjevanja smo dan započeli zagrijavanjem. Izašli bi van, zajedno vježbali  i pripremali se za pjevanje. Naučila sam puno glazbenih trikova. Bile smo smještene u odličnom hotelu, ljudi oko nas su bili izuzetno pristojni. Najljepše mi je bilo kad smo jednu večer uz more puštali lampione u zrak. Održali smo koncert i završno predstavljanje radionica. Zaista nešto predivno...“ (Antonela Horvatin)

„ Iz Novigrada nosim samo lijepe uspomene. Upoznala sam divne osobe i sklopila nezaboravna prijateljstva. Svakim danom sam sve više uživala u druženju i učenju s novim prijateljima u scenskoj radionici. Upoznala sam puno novih dramskih vježbi kroz igru i pripremanje za završno dramsko predstavljanje. Novigradsko proljeće je za mene bilo odlično iskustvo i nadam se da ću barem još jednom sudjelovati u Školi stvaralaštva.“ (Valentina Hercigonja)

Više o Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ i svemu što se tamo zbivalo može se saznati na linku www.novigradsko-proljece.com.