Obilježen Treći tjedan sigurnosti cestovnog prometa

Autor: Administrator , 22. 5. 2015.

Županijski tim za prometnu preventivu uz pomoć učitelja tehničke kulture proveo je osposobljavanje učenika 5. razreda osnovnih škola na području Krapinsko-zagorske županije za sigurno sudjelovanje u prometu i upravljanje biciklom.

Svi učenici 5. razreda naše škole uspješno su položili testove i vožnju bicikla. Čestitamo učenicima i učitelju Muradifu Muharemoviću koji je proveo edukaciju i provjeru znanja i vještina.

Cilj edukacije i osposobljavanja učenika je stjecanje navike pravilnog i obaveznog korištenja sigurnosne opreme, poticanje sigurnog i odgovornog ponašanja djece i svih sudionika u prometu te trajno smanjiti broj žrtava u prometu: broj smrtno stradale djece, teško i lakše ozlijeđene djece.