Engleski dan

Autor: Administrator , 10. 6. 2015.

Četvrtak, 28. svibnja, nije bio običan dan. Bio je to tzv. Engleski dan. Dan je to kada različitim aktivnostima spajamo učenje engleskog jezika i kulturološke posebnosti anglofonih zemalja. U tom su smjeru učenici od 1.- 4. razreda pobrinuli za estetsko uređenje škole kroz tematiku poznatih britanskih kraljica. Kraljice Elizabeta I, Elizabeta II i Viktorija ponosno su nas promatrale sa školskih panoa.

Učenice osmih razreda nakratko su postale nastavnice održavši satove Engleskog jezika u 1. i 2. razredu što se pokazalo kao zanimljivo iskustvo za obje strane.

Na kraju nastavnog dana okupili smo se svi skupa kako bi prigodnim programom zaokružili taj dan. Zajedničku recitaciju I don't know what to do with myself izveli su Leonarda, Petar, Mia i Alen. Lovro i Matija su nas nasmijali pričanjem viceva na engleskom jeziku, a Anja i Erika izvele su tradicionalnu priču Stone Soup.

Antonela i Lea oduševile su svojim glasovnim sposobnostima. Učenici 8. razreda (Ivan, Marija i Valentina) imali su nimalo lak zadatak žiriranja u natjecanju slovkanja (Spelling Bee). Natjecali su se učenici 5. razreda (Ana, Erik, Antun), a pobjedu je na kraju odnio Antun.

Dramska grupa 6. razreda izvela je predstavu Carevo novo ruho (The Emperor's new clothes) i izazvala oduševljenje publike.

Svoje znanje o spomenutim kraljicama provjerila je Veronika iz 6. r, a iako je borba između Kristijana i Josipa bila tijesna, pobjedu je odnio Kristijan.

Međutim, tu nije bio kraj našeg druženja jer je poseban gost dana bio gospodin Conor Snowden, direktor organizacije British Council Hrvatska. Razgovor je počeo o važnosti učenja stranoga jezika i o tome gdje nam strani jezici koriste i trebaju, a zatim su u veselom neformalnom druženju učenici gosp. Snowdenu postavljali pitanja o vremenu u Velikoj Britaniji, sportu, obiteljskom životu, ali i sarmi.

Koliko je razvoj interkulturalne dimenzije bitan, pokazuje oduševljenje učenika u upoznavanju ljudi koji dolaze iz drugih podneblja i pričanju na stranom jeziku. Zahvaljujemo British Councilu Hrvatska i gosp. Snowdenu na ugodnom i veselom druženju!

Ljiljana Žegrec