Naši učenici - volonteri na PARAOLIMPIJADI

Autor: Administrator , 27. 10. 2015.

Učenici naše škole 20. i 21. listopada tradicionalno su volontirali su na Paraolimpijadi u Tuheljskim toplicama.

Volontiranje je, kao dobrovoljna aktivnost, prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.

Volontiranje je i dio građanskog odgoja i obrazovanja koji je dio Kurikuluma te Plana i programa škole.

S paraolimpijcima su se družili i volontirali učenici 8. razreda Josip Škreblin, David Koletić i Antonio Josip Greblički te učenici 6. razreda Veronika Iveković, Veronika Barlović, Karolina Kuhar, Ana Ilić, Mateja Bednjanec i Lea Tušak. U pratnji učenika bile su učiteljice Ančica Slaviček i Tanja Ljubić. Na otvorenju su u znak dobrodošlice paraolimpijce pozdravili članovi Družine za njegovanje kajkavske riječi pod mentorstvom učiteljice Pavice Iveković i Lea Tušak pjesmom.

Bilo nam je jako lijepo družiti se s paraolimpijcima. Vidimo se i sljedeće godine!