Božićno slavlje u Lijepoj našoj

Autor: Administrator , 22. 12. 2015.

Čestit i blagoslovljen Božić te uspješnu novu 2016. godinu žele vam učenici i djelatnici OŠ Lijepa naša.“

Petak je 18. prosinca 2015. godine Gospodnje bio napose svečan za učenike i učitelje Osnovne škole Lijepa naša u Tuhlju. Zajedno su pripremili prigodan program kojim su svojim uzvanicima – zamjeniku načelnika, općinskim vijećnicima, roditeljima, djedovima i bakama – htjeli prenijeti poruke mira, ljubavi, sreće i dječjeg smijeha pod voditeljskom palicom učenica 7.razreda, Veronike Iveković i Veronike Barlović.

Vrijedna su dječica od prvog do osmog razreda svojim točkama predstavila težnju za onim najmilijim – bijelim pahuljama. Predškolci su ugibali svoje nosiće da ih bijele „huljice“ ne uzmu na metu, a Družina  je za njegovanje kajkavske riječi iz 1. i 2. razreda gledela  kak ih veter nosi i valja dok su skup delali snegovića.

Priredba je odisala i daškom davnina. Članovi su folklorne skupine izveli pjesme Dvanajsta je sad vura i Sveti Niko igrajući se i plešući kak neki negda njihovi stari. Tome su nas povučili i njegovatelji kajkavske riječi 3. i 4.razreda dramsko scenskom igrom Polaužari, kao i učenici 6.razreda recitalom Odgajajmo odrasle.

Treperenju svjećica i caklenju ukrasa pridružili su se i skladni glasovi članova školskog zbora koji su pjesmama Djetešce nam se rodilo, Oj pastiri i Božić dolazi našoj priredbi dali svečan ton. Njemu su se pridružili i čestitari, nositelji blagoslova, dobre volje i želja za skladno obiteljsko ozračje u vrijeme Božića, velečasni Dragutin Šengula, Leona Žnidarec, predsjednica Vijeća učenika, Veronika Barlović, Dječja načelnica Tuhlja, te Snježana Romić, ravnateljica škole.

Ovaj je kolaž dječjeg smijeha, a za radost svog svijeta prigodno završio čestitkom koja je odzvanjala svakom točkom priredbe:

„Božićno svjetlo ulazi u svaki dom i novorođeni Isus donosi mir, ljubav i sreću koja će nas pratiti cijelu godinu. Čestit  blagoslovljen Božić te uspješnu novu 2016.godinu žele vam učenici i djelatnici OŠ Lijepa naša.“

Učenici Novinarske družine