Olimpijski dan

Autor: Administrator , 12. 9. 2016.

Početkom školske godine tradicionalno obilježavamo Olimpijski dan. Tako su i ove godine u petak, 9. rujna učenici i učitelji stigli u školu sportski obučeni i u bijelim majicama. Lijep i sunčan dan pratio ih je na pješačenju. Učenici razredne nastave pješačili su od Tuhlja kroz Pristavu i Prosenik i vratili se na polazište kod škole. Predmeta nastava uputila se na Cesrgrad. Vedro raspoloženje pratilo je sve sudionike uz zadovoljstvo zajedničkog hodanja, planinarenja, učenja, razgledavanja i naravno, druženja!

Zadaća Hrvatskog olimpijskog dana je masovno uključivanje građana u razne športske aktivnosti, razvijanje svijesti o ulozi športa i edukacije mladih. Svi u bijelim majicama koja simbolizira prijateljstvo među ljudima, slavili smo rujna šport i olimpizam te ukazali na važnost športa u svakodnevnom životu.

Zaključak je sudionika pješačenja da aktivnog kretanja i pješačenja okolicom treba biti više tijekom školske godine.