„Ptiček“ - program senzibilizacije i potvrđivanja mladih čuvara prirode

Autor: Administrator , 5. 10. 2016.

Učenice 7. razreda Ana Marić, Anamarija Škreblin, Lana Javorić Ilić i Ana Zanoški s učiteljicom Tanjom Ljubić sudjelovale su na dvodnevnim radionicama u sklopu projekta „Ptiček“ - program senzibilizacije i potvrđivanja mladih čuvara prirode. Organizator radionica bila je Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije.

„Radionice u projektu „Ptiček“ namijenjene su učenicima Osnovnih škola, a među kojima smo bili i mi. Prvog dana 21. rujna radionice su održane na Bedekovčanskim jezerima. Naučile smo mnogo o biljkama i životinjama te o brojnim parazitima koji uništavaju zagorske šume i livade. Šetnjom uz jezera zapažali smo kako priroda raste i živi te kako mi, ljudi, uništavamo prirodu. U radionici smo izradile hotel za kukce.

Drugi da, 22. rujna radionice su organizirane u Zelenjaku. Upoznale smo živa bića u vodama i i krenule u promatranje. Naša Ana Marić osjetila je snagu prirode hodajući bosa kroz šumu i zagrlivši stablo.

Odslušale smo brojna predavanja, rješavale radnu bilježnicu i istraživale prirodu. Najzanimljivije je bilo predavanje o fosilima, a srele smo i upoznale brojne prijatelje. Na kraju smo dobile pohvalnice i nagrade za sudjelovanje u projektu.“

Ana Marić, Anamarija Škreblin, Lana Javorić Ilić i Ana Zanoški