Zelena čistka 2017.

Autor: Administrator , 3. 5. 2017.

Više od 150 država svijeta obilježava Dan planeta Zemlje 22. travnja. Učenici naše škole sudjelovali su u proslavi našeg planeta tako što su u utorak, 25. travnja pokupili smeće oko škole i u središtu mjesta. Učenici 8. Razreda uređivali su cvjetne površine. Akcija čišćenja tradicionalno se održava pod imenom Zelena čistka u suradnji s općinom Tuhelj.

Učenici razredne nastave i predškole čistili su okoliš škole od pronađenih papirića, a učenici predmetne nastave prošli su mjestom u potrazi za neželjenim otpadom uz prometnice.

Šetnjom kroz mjesto uvjerili smo se kako naša priroda trpi sav ljudski otpad i kako je važno raditi na podizanju svijesti o očuvanju našeg okoliša, ne samo s djecom već i s odraslima. Vodeći brigu o svom okolišu brinemo za bolju i zeleniju budućnost naraštaja koji nas nasljeđuju i učimo se kako očuvati okoliš uz brigu i ljubav prema prirodi.