Projekt Dječji dnevni boravak na državnoj smotri projekata Građanskog odgoja

Autor: Administrator , 24. 5. 2017.

Prošle subote u Zagrebu održana je državna smotra projekata Građanskog odgoja.

Predstavnici DTM grupe, Sandra Bednjanec, Nika Horvat, Dominik Koletić, Petar Marić i Martina Tušak prezentirali su projekt  naše škole  „Dječji dnevni boravak“.

Projekt koji  je nastao u sklopu Građanskog odgoja i obrazovanja javio se kao odgovor na problem nepostojanja adekvatnog prostora gdje bi učenici mogli boraviti dok čekaju školski autobus.  Stoga se rodila ideja među članovima grupe „Daroviti, talentirani, motivirani“ o uređenju kutka gdje bi učenici mogli kvalitetno provoditi svoje vrijeme. Uz pomoć Škole i lokalne zajednice planiramo nabaviti namještaj za uređenje kutića, a iskoristit će se i stari školski ormarići koje ćemo obojiti i urediti. Dio financijskih sredstava učenici su sakupili prodajom tombola prigodom Majčinog dana.

Sve faze projekta učenici su predstavili uz pomoć portfolia i dokumentacijske mape.

Po održanoj prezentaciji učenici su na Trgu svetog Marka pogledali svečano postrojavanje kravat pukovnije prigodom 350. obljetnice preustroja pukovnije Royal Cravates, postrojbe kraljevskih Hrvata koji su služili kao osobna garda Luja XIV.  Oduševili su se svečanim odorama i njihovim ponosnim držanjem.  Nakon toga posjetili su Hrvatski sabor, upoznali način njegovog rada te povijesne osobe zaslužne za održanje hrvatske državne opstojnosti.

S učenicima je u pratnji bila pedagoginja Natalija Knezić-Medvedec i ravnateljica Snježana Romić.