Svjetski dan nepušenja i borbe protiv zlouporabe opojnih droga obilježen pješačenjem na Cesargrad

Autor: Administrator , 7. 6. 2017.

Pješačenjem na Cesargradsku goru u kojem je sudjelovalo preko 150 osnovnoškolaca i srednjoškolaca s područja Krapinsko-zagorske županije, proteklog je petka obilježen Svjetski dan nepušenja i Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe opojnih droga.

Pješačenje je organiziralo Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Krapinsko-zagorske županije, kao koordinativno i savjetodavno tijelo koje se bavi prevencijom i problematikom ovisnosti. Već tradicionalno se tim povodom organizira manifestacija koja za cilj ima promicati zdrave stilove života kao jedan od učinkovitih načina prevencije rizičnih ponašanja i svih oblika ovisnosti kod djece i mladih.

Sportsko-edukativni program u sklopu kojeg je organizirano pješačenje učenika osnovnih i srednjih škola na obližnju Cesargradsku goru proveden je uz stručno vođenje članova Hrvatskog planinarskog društva „Cesargrad“, Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), Vodičke službe Hrvatskog planinarskog saveza i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije. Organizatori su za sve sudionike osigurali majice i vodu na početku uspona te sendviče u Planinarskoj kući na Cesargradu.

Na Cesargrad su pješačili i učenici naše škole u pratnji knjižničara Davora Žažara, pridruživši se tako po 4.  put ovoj hvalevrijednoj inicijativi koja za cilj ima promicanje zdravog načina života.

(Davor Žažar)