Tuheljski osmaši na Terenskoj nastavi u Vukovaru

Autor: Administrator , 26. 1. 2018.

U sklopu projekta „Posjet učenika 8. razreda Vukovaru“, prošlog su tjedna Grad heroj na Dunavu  posjetili i tuheljski osmaši.  Dvodnevna terenska nastava uključivala  je mnoštvo sadržaja zahvaljujući kojima su učenici imali prilike upoznati bogato kulturno-povijesno naslijeđe grada od vremena Vučedolske kulture, Domovinskog rata do današnjih dana.

U pratnji razrednice Mirjane Mišković i knjižničara Davora Žažara prvog su dana Terenske nastave  naši osmaši posjetili Gradski muzej Vukovar  i Muzej vučedolske kulture. U Memorijalnom centru Domovinskog rata učenici su slušali predavanja „Domovinski rat“ i „ „Bitka za Vukovar“. Popodnevni dio programa protekao je u razgledavanju grada, dok je večer bila rezervirana za disko.

Tijekom drugog dana učenici su obišli  memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica '91., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara.

Posjet Vukovaru završio je  Školom mira i kvizom znanja u kojem su učenici Ana Marić i Erik Hercigonja pokazali odlično znanje osvojivši 3. mjesto.  Tijekom dva dana zajedno u grupi s našim osmašima bili su učenici OŠ Side Košutić iz Radoboja i OŠ Antuna Mihanovića iz Petrovskog koje ovom prilikom srdačno pozdravljamo.

Mirjana Mišković, vjeroučiteljica & Davor Žažar, stručni suradnik knjižničar