Ekipa naše škole osvojila 1. mjesto u natjecanju podmlatka Crvenog križa

Autor: Snježana Romić, 14. 3. 2019.

U Klanjcu je održano natjecanje mladih Hrvatskog crvenog križa

U subotu, 9.3.2019. godine, u OŠ Antuna Mihanovića u Klanjcu održano je gradsko natjecanje podmlatka Hrvatskog Crvenog križa za učenike osnovnih škola. Na ovogodišnjem natjecanju nastupili su domaćini iz OŠ Antuna Mihanovića te ekipa OŠ Lijepa naša iz Tuhlja. Natjecanje se odvijalo na 6 radilišta na kojima su natjecatelji pokazali svoje znanje na teorijskim i praktičnim zadacima o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te pružanju prve pomoći. Uvjerljivu pobjedu s osvojenih 105,96 bodova ostvarila je ekipa naše škole pod mentorstvom Davora Žažara u sastavu: Anja Petrinec, Ivana Fekeža, Laura Žlender, Marija Gavrić, Martina Tušak i Mia Horvatin. Pobjednička ekipa Tuhlja predstavljat će Gradsko društvo Crvenog križa Klanjec na Međužupanijskom natjecanju mladih HCK koje će se održati 6. travnja.

Čestitke natjecateljicama i mentoru!