I naši učenici sudjelovali na 5. MathFestu KZŽ-a

Autor: Administrator , 3. 5. 2019.

17. 4. 2019. u Termama Tuhelj održan je 5. MathFest – festival matematike Krapinsko-zagorske županije. Ukupno se natjecalo 146 ekipa, 584 učenika iz Krapinsko-zagorske županije i šire (Čakovec, Varaždin, Koprivnica, Zagreb, Petrinja i Zadar). Iz naše škole sudjelovalo je 6 ekipa.

U kategoriji 3. i 4. razreda izvrsno 13. mjesto (od 40 ekipa) zauzela je ekipa KRIJESNICE 28: Mihaela Medvedec i Hana Šurina, 4. r., Sara Koprivnjak i Emerik Žnidarec, 3. r.

Ekipa KABLOVI 137  iz naše škole u istoj kategoriji zauzela je 33. mjesto. Mentorice učiteljice Ana Šuper i Pavica Iveković.

U kategoriji 7. i 8. razreda vrlo dobar plasman, 18. od 40 osvojila je ekipa TUHELJ D.O.O. : Lovro Gorupić, 8.r., Alen Javorić Ilić, Mia Horvatin i Laura Žlender, 7.r. Ekipa LILA iz iste kategorije bila je 28.

U kategoriji 5. i 6. razreda ekipa 3MA zauzela je 42., a ekipa NOGOMETNE IKONE 44. mjesto od 66 ekipa. Mentorica učiteljica Ančica Slaviček.

Organizator MathFesta je udruga MathKaj čija je predsjednica Ančica Slaviček.

Čestitke svim učenicima na trudu i želji da dodatno rješavaju matematičke zadatke, a posebno njihovim učiteljicama koje su ih pripremale.

učiteljica matematike: Ančica Slaviček, prof.