SUSRET PARTNERSKIH ŠKOLA - međunarodni projekt JEZIK GRANICE BRIŠE I POVEZUJE NAS VIŠE

Autor: Administrator , 9. 12. 2019.

Prvi susret učenika i učitelja OŠ Lijepa naša i OŠ Tržišće u sklopu provođenja projekta Jezik granice briše i povezuje nas više uspješno je odrađen 5.prosinca.

Dočekali smo naše partnere u Kumrovcu gdje smo uz stručno vodstvo razgledali Etno selo Kumrovec. Učenici obje škole sudjelovali su u dvije zanimljive radionice, izradi tradicijskog cvijeća od krep papira i radionici krasopisa. Djeca su aktivno sudjelovala s velikom znatiželjom i otvorenošću. U sporazumijevanju nije bilo poteškoća i već sada možemo reći da nemamo jezičnih barijera, odnosno, ako se i nađu brzo ih prevladamo. Nakon kraćeg odmora u školi gosti/partneri uputili su se prema Velikom Taboru gdje su razgledali muzejski postav i poslušali legendu o Veroniki Desinićkoj koja je poznata i u njihovom kraju.

Sada nam je zadatak daljnje traganje za riječima i legendama te stvaralački rad u svakoj školi.

Idući susret zamišljen je u virtualnom svijetu – putem video konferencije.